BALAT ELEKTRİKÇİ

Balat Elektrikçi

 Bursa Balat, Bursa’nın Mudanya’ya doğru uzanan tarafında, Nilüfer ilçesine bağlı, lüks ve modern yapıları ile büyümekte olan bir semttir. Nüfus yoğunluğu da dikkate alındığında hızla büyümekte olan, günden güne artış gösteren bir demografik yapıya da sahiptir.

Balat’ta konutların ve sitelerin hızla yükselmesi oturulan dairelerin içlerinde sorunların da sıkça yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu sorunlar çeşitli daire içi ve daire dışı elektrik arızaları olarak karşımıza çıkabilmektedir. Örneğin, şarteli atan ve elektrik hattı kısa devre yapan bir daire için acil bir elektrikçi gerekebilmektedir. İşte BURSA  BALAT ELEKTRİKÇİ olarak bizler sizin yardımınıza koşuyor ve sorunu hallediyoruz.

Bununla birlikte bir evde meydana gelebilen elektrik arızaları da çeşitlilik gösterebilir. İsterseniz gelin bunları örneklendirelim ve aşağıda biraz açalım:

Bir evin elektrik arızası olduğunda ne yapılır?

Evinizde elektrik arızası olduğunda, öncelikle güvenlik nedenleriyle elektrik şalterlerini (sigortaları) kapatmanız önemlidir. Arızanın nedenini tespit etmek için, sigorta kutusuna bakabilir ve hangi sigortanın atıldığını veya hangi devrenin kesildiğini kontrol edebilirsiniz. Eğer sigortalar normal görünüyorsa, arıza kaynağını bulmak için evinizin elektrik tesisatını kontrol etmelisiniz. Ancak, elektrik arızaları tehlikeli olabileceğinden ve yanlış müdahaleler ciddi yaralanmalara neden olabileceğinden, elektrik konusunda uzman olmayan kişilerin arıza tamir etmeye çalışması ve müdahale etmesi çok tehlikeli olabilir. Bu nedenle, profesyonel bir elektrikçiden yardım almanız gerekmektedir. Uzman bir elektrikçi, mesleki tecrübesine de dayanarak elindeki özel alet ve cihazlardan faydalanarak elektrik arızanızın sorununu kısa sürede çözecektir. Bursa Balat semtinde oturan bir daire sakini bu gibi bir sorunla karşılaştığında ya tanıdığı bir elektrikçi ustasını arayıp yardım isteyebilir ya da arama motoruna balat elektrikçi yazarak karşısına çıkan, referanslarını sergileyen, ustalığını ispat etmiş bir elektrikçiye ulaşarak konumuna çağıracak ve arızayı yaptıracaktır.

Bir arıza örneğiyle daha devam edelim;

Şartel sürekli atıyorsa ne yapmak gerekir?

Eğer şartel (sigorta) sürekli atıyorsa, öncelikle sorunu tespit etmek ve gidermek gerekmektedir. Şartelin atması, devrelerde aşırı akım çekişi veya kısa devre olduğu anlamına gelebilir. Kısa devrenin de birçok sebebi olabilmektedir. Bazen yıpranmış bir kablo tesisatı, bazen de elektrik tesisatına su girmesi gibi sebepler olabilmektedir.

  1. Elektrikli cihazlarda arıza arayın: Şartel sürekli atıyorsa, sorun elektrikli cihazlarda veya cihazların kablolarında olabilir. Tüm elektrikli cihazları fişten çıkarın ve şartelin tekrar atılıp atılmadığını kontrol edin. Eğer şartel atmadıysa, cihazlardan biri veya birkaçı sorunlu olabilir.

 

  1. Sigortanın kapasitesini (Amper) kontrol edin: Şartelin atması, aşırı yüklenmeden veya sigorta kapasitesinin yetersizliğinden de kaynaklanabilir. Sigortanın kapasitesi, evdeki toplam yüksek güç tüketimine uygun olmalıdır. Sigorta kutusunda yer alan sigortaların kapasitesini kontrol edin ve eğer gerekiyorsa, daha yüksek kapasiteli sigortalarla değiştirilmesi için mutlaka bir elektrikçi çağırın.

 

  1. Balat semtinde ikamet ediyorsanız mutlaka size yakın olabilecek bir elektrikçiyi bulmak için Balat Elektrikçi şeklinde arama yapın ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

 

  1. Elektrik tesisatında sorun var mı kontrol edin: Şartelin atması, elektrik tesisatındaki bir sorundan da kaynaklanabilir. Elektrik tesisatında bir arıza olup olmadığını kontrol etmek için, profesyonel bir elektrikçiye danışmanız gerekmektedir.

Balat Elektrikçi Ara

Balat’ta bir elektrikçiye nasıl ulaşabilirim?

Balat elektrikçi ihtiyacınızda veya acil elektrik tamir ustası aradığınızda 05331644660 numaralı telefon numaramızdan 7 gün 24 saat bizlere ulaşabilirsiniz.

Balat Elektrikçi Hizmetini Nasıl Veriyoruz?

Elektrik arızası olduğunda bize ulaşmanızla birlikte öncelikle sorunu doğru anlıyor ve arızaya müdahale şeklini belirliyoruz. Bu esnada kullanılacak elektrik malzemesi gerekirse onların da tedariğini sağlıyor ve en kısa sürede gönderdiğiniz konumunuza geliyoruz.

Balat Elektrikçi Fiyatları

Elektrikçi fiyatlarında sabit bir meblağ verebilmek maalesef mümkün değildir. Her dairenin, her arızanın kendi içinde işlemi farklı olabilmektedir. Arızaya ayrılacak zaman, arıza boyutu ve kullanılacak malzeme türü ile miktarı elektrikçi fiyatlarını etkileyebilmektedir. Sizler için en uygun fiyatları belirliyor ve sunuyoruz.

Son olarak, elektrikle ilgili herhangi bir sorun, ciddi bir güvenlik riski oluşturabilir. Sorunu çözmek için profesyonel bir elektrikçiye başvurmanız özellikle tavsiye edilir. Elektrik gözle görülmez, tehlikelidir.

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 5]
Görüşme Başlat
Merhaba!
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button